Wiedeń - przydatne linki

Immobilien.net

Serwis dla poszukujących nieruchomości w Austrii. Sporo ofert, dość intuicyjna nawigacja i opcje wyszukiwarki. Niestety nie ma anglojęzycznej wersji strony więc jeśli ktoś ma problemy można się wspomóc tłumaczem google. Zresztą wszystkie opisy ofert są po niemiecku więc i tak jakiegoś tłumacza trzeba użyć.

VOR

Wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej pomiędzy różnymi punktami. Na początek należy kliknąć przycisk "Start" widoczny na górze strony i przechodzimy do ustawiania kryteriów wyszukiwania. Tu już możemy sobie wybrać wersję "English" i od razu widać co gdzie trzeba wpisać. Wygodne na przykład przy szukaniu mieszkania i sprawdzaniu możliwości dojazdu do pracy.

car4you

Przydatna strona dla planujących kupno samochodu w Austrii. Dużo ofert, wygodna i intuicyjna wyszukiwarka.

Kalkulator zarobków netto/brutto

Wystarczy w pierwszą komórkę tabelki wpisać kwotę brutto i można zobaczyć ile dostaniemy z tego netto. Kalkulator uwzględnia 13. i 14. pensję, które w Austrii nie jest przywilejem związkowców palących opony pod parlamentem tylko normalną rzeczą dla wszystkich pracujących legalnie osób.

Mapka dzielnic

Prosta mapka poglądowa na układ dzielnic Wiednia, przydaje się przy szukaniu mieszkania. Pod mapką znajdują się linki z opisami poszczególnych dzielnic, a także informacje jak zorganizowane są dzielnice i jak odczytać ich numery z kodów pocztowych.

Biura meldunkowe

Na tej stronie znajdują się informacje o godzinach pracy urzędów meldunkowych oraz ich adresy wraz z linkami do mapek, na których lokalizacja biura jest zaznaczona czerwonym kółkiem.

Formularz wniosku meldunkowego

Takie coś trzeba wypełnić i złożyć w odpowiednim dla swojej dzielnicy biurze meldunkowym.